ابر فاصله گرفتن تفاوت سنی فاصله سن ازدواج

ابر: فاصله گرفتن تفاوت سنی فاصله سن ازدواج زندگی

گت بلاگز اخبار اجتماعی توزیع فرم‌های هدایت تحصیلی ، نگرانی از کم کردن جمعیت دانش‌آموزی در رشته «ریاضی»

معاون آموزش متوسطه وزیر آمورش و پرورش گفت: کم کردن جمعیت دانش‌آموزی در رشته ریاضی دلواپس کننده است به طوری که سال به سال از تعداد دانش‌آموزان این رشته کاسته می‌

توزیع فرم‌های هدایت تحصیلی ، نگرانی از کم کردن جمعیت دانش‌آموزی در رشته «ریاضی»

نگرانی از کم کردن جمعیت دانش آموزی در رشته «ریاضی»/ توزیع فرم های هدایت تحصیلی

عبارات مهم : آموزش

معاون آموزش متوسطه وزیر آمورش و پرورش گفت: کم کردن جمعیت دانش آموزی در رشته ریاضی دلواپس کننده است به طوری که سال به سال از تعداد دانش آموزان این رشته کاسته می شود.

علی زرافشان در گفت گو با ایسنا، اظهار کرد: گرایش دانش آموزان به رشته فنی و حرفه ای در کشور در اوضاع مطلوبی واقع شده است است هر چند که گزینش رشته به اختیار دانش آموزان انجام شده است ولی ۱۷ درصد ظرفیت شاخه فنی و حرفه ای در خرداد ماه تکمیل شده است و جهت رشته کار و دانش نیز ظرفیت ۲۳ درصد آینده نگری شده است که ۱۷ درصد آن نیز به انجام رسیده است.

وی مساله مهم را مرتبط با رشته ریاضی و گرایش کم دانش آموزان به این رشته اعلام و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه رشته ریاضی رشته علوم پایه محسوب می شود و علوم پایه نیز مساوی با توسعه کشور است کم کردن کمی و کیفی دانش آموزان این رشته آینده توسعه کشور را به مخاطره می اندازد.

توزیع فرم‌های هدایت تحصیلی ، نگرانی از کم کردن جمعیت دانش‌آموزی در رشته «ریاضی»

معاون آموزش متوسطه وزیر آمورش و پرورش ادامه داد: در نقطه برابر ما در رشته علوم تجربی با روند زیاد کردن دانش آموزان روبرو هستیم به طوری که امسال در کنکور ۶۳۰ هزار داوطلب در این رشته با هم مسابقه کردند.

زرافشان این بحران و به هم ریختگی پذیرش دانشجو را در رشته هایی متفاوت یادآور شد و افزود: بازار کار و اشتغال مهمترین عنصر تعیین کننده در گرایش افراد به رشته علوم تجربی است که البته در کنار این عوامل محیطی و اجتماعی نقش خود خانواده ها نیز در ترغیب فرزندانشان به رشته تجربی بی تاثیر نیست ولی همچنان نگرانی ما در رشته ریاضی است که جمعیت آن رو به کم کردن است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آمورش و پرورش گفت: کم کردن جمعیت دانش‌آموزی در رشته ریاضی دلواپس کننده است به طوری که سال به سال از تعداد دانش‌آموزان این رشته کاسته می‌

توزیع فرم های هدایت تحصیلی

معاون آموزش متوسطه وزیر آمورش و پرورش گفت: ما در حوزه هدایت تحصیلی با مسئله جدی روبرو نیستیم و فضای دو سال قبل در این زمینه تبدیل به یک جو آرام تر و منطقی تر شده است به طوری که از هفته جاری شاهد توزیع فرم های هدایت تحصیلی در بین دانش آموزان هستیم تا با همراهی خانواده ها گزینش رشته و عضویت دانش آموزان پایه دهم شروع شود.

زرافشان به برگزاری همایش معاونان آموزش متوسطه در استان اردبیل به مدت دو روز اشاره و تصریح کرد: با توجه به اهمیت استقرار پایه دوازدهم در قالب عوض کردن ساختار نظام آموزشی تلاش می کنیم تا معاونان متوسطه خود را جهت شروع سالتحصیلی آینده براساس ساختار تازه آماده کنند که قطعا موانع و پرسشها پیش رو نیز به نوعی برطرف خواهد شد.

توزیع فرم‌های هدایت تحصیلی ، نگرانی از کم کردن جمعیت دانش‌آموزی در رشته «ریاضی»

وی افزود: با استقرار پایه دوازدهم، هم امتحانات نهایی و هم برگزاری آزمون سراسری را جهت دانش آموزان در یک سال تحصیلی فشرده شاهد خواهیم بود که امیدواریم با تامین نیروی انسانی و فضای آموزشی، دانش آموزان پایه دوازدهم با آمادگی کامل در هر دو آزمون موفق عمل کنند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آمورش و پرورش خاطرنشان کرد: قرار است در کنکور سال آینده ۳۰ درصد نمرات مربوط به سابقه تحصیلی دانش آموزان تعیین شود که قطعا با توجه به داوطلبین سال های گذشته کنکور و فارغ التحصیلان پایه دوازدهم دو آزمون مجزا در کشور برگزار خواهد شد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آمورش و پرورش گفت: کم کردن جمعیت دانش‌آموزی در رشته ریاضی دلواپس کننده است به طوری که سال به سال از تعداد دانش‌آموزان این رشته کاسته می‌

زرافشان در مورد برگزاری همزمان این آزمون ها بیان کرد: قرار است شرکت سنجش در این زمینه اعلام نظر کند تا با دو پرسش متفاوت آزمون ها برگزار و نمرات دانش آموزان اعمال شود.

وی در مورد اهمیت کیفیت بخشی به حوزه اموزش و تربیت گفت: نیروی انسانی در آموزش و پرورش در راس این تحولات و حرکت کیفی بخش واقع شده است است و در ۹ ماه گذشته ما در تامین نیروی انسانی برنامه ریزی کردیم تا به اشکال متفاوت با استقرار پایه دوازدهم تامین نیروی انسانی به خوبی انجام شود.

توزیع فرم‌های هدایت تحصیلی ، نگرانی از کم کردن جمعیت دانش‌آموزی در رشته «ریاضی»

معاون آموزش متوسطه وزیر آمورش و پرورش اظهار کرد: در این راستا در کنار انصراف ۱۰ هزار معلم بازنشسته جهت ادامه خدمت در مدارس ورود معلمان از دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان، جذب نیرو در قالب خرید خدمت و همچنین سرباز معلم و حق التدریسی ها در دستور کار است تا کمبود نیروی انسانی را به نوعی برطرف کنیم.

زرافشان گفت: ما از لحاظ فضا چندان مشکلی با استقرار پایه دوازدهم نخواهیم داشت و اگر مشکلی نیز باشد با استفاده از ظرفیت نوبت دوم مدارس نارسائی های احتمالی برطرف خواهد شد.

دانش آموزان فنی و حرفه ای تکنسین فارغ التحصیل می شوند

معاون آموزش متوسطه وزیر آمورش و پرورش اظهار کرد: در حوزه فنی و حرفه ای و در قانون برنامه پنجم، توسعه آموزشکده های فنی و حرفه ای به آموزش عالی انتقال یافته شده است و وزارت علوم موظف شده است تا در مقطع کاردانی نسبت به جذب دانشجو از هنرستان های فنی و حرفه ای اقدام کند.

زرافشان اضافه کرد: قرار شده است دانش آموزان فنی و حرفه ای تحصیل خود را بدون وقفه درر مدت ۵ سال در هنرستان ها سپس آموزشکده های فنی و حرفه ای انجام دهند تا با مدرک کاردانی و تکنسین وارد بازار کار شوند.

وی بیان کرد: جهت دانش آموزان فنی و حرفه ای فرصتی استثنائی فراهم شده است تا به صورت پیوسته تحصیل خود را در سه سال در هنرستان ها انجام داده سپس با حضور در دانشکده فنی و حرفه ای در مقطع کاردانی فارغ التحصیل شوند.

از بین بردن کنکور نیازمند مصوبه مجلس است

معاون آموزش متوسطه وزیر آمورش و پرورش در مورد از بین بردن کنکور و راهکارهای ارائه شده است در این زمینه گفت: در سال ۸۲ قانونی مصوب شد که به جای کنکور سه روش جذب دانشجو مورد توجه قرار گیرد که روش اول آینده نگری سوابق تحصیلی و نمرات نهایی بود که در این زمینه سال گذشته ۸۱ درصد صندلی دانشگاه ها از این طریق تکمیل شد.

زرافشان با اشاره به اینکه در روش دوم برگزاری آزمون عمومی در کنار سابقه تحصیلی و در روش سوم برگزاری آزمون عمومی و تخصصی در کنار سوابق تحصیلی مطرح شده است هست، تصریح کرد: در سال اول ۲۵ درصد نمره در قالب سابقه تحصیلی لحاظ می شود که قرار است از سال آینده این سهم به ۳۰ درصد زیاد کردن یابد.

وی در آخر اظهار کرد: ما و وزارت علوم مجری قانون هستیم و تا زمانی که قانون فعلی در مجلس عوض کردن پیدا نکند طبیعتا روش گزینش دانشجو به شکل یاد شده است انجام شده است و به نظر می رسد از بین بردن کنکور مدنظر نباشد.

واژه های کلیدی: آموزش | آموزشی | آزمون سراسری | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz