ابر فاصله گرفتن تفاوت سنی فاصله سن ازدواج

ابر: فاصله گرفتن تفاوت سنی فاصله سن ازدواج زندگی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی نگذارید ترامپ به جنگ با کشور عزیزمان ایران برود / سناتور آمریکایی

تیم کین نوشت: همه ی این ها باعث می شود که من صدای زنگ خطر را بشنوم. ما دیگر نمی توانیم از بعد یک جنگ غیر مهم دیگر بر بیاییم و کنگره و مردم باید هوشیار باشند و ج

نگذارید ترامپ به جنگ با کشور عزیزمان ایران برود / سناتور آمریکایی

سناتور آمریکایی: نگذارید ترامپ به جنگ با کشور عزیزمان ایران برود

عبارات مهم : ایران

تیم کین نوشت: همه ی این ها باعث می شود که من صدای زنگ خطر را بشنوم. ما دیگر نمی توانیم از بعد یک جنگ غیر مهم دیگر بر بیاییم و کنگره و مردم باید هوشیار باشند و جلوی این کارها را بگیرند.

مقاله سناتور آمریکایی در انتقاد از مدیر جمهوری آمریکا/ تصمیم آمریکا جهت جنگ با عراق در سال 2003،یکی از بدترین غلط های طول تاریخ کشورمان بود. آیا صدام حسین یک دیکتاتور بی رحم بود؟ بله، ولی او سلاح های کشتار جمعی نداشت و سرنگونی رژیم اش پیامدهای بسیار شدیدی داشت؛ فوت هزاران آمریکایی و صدها هزار عراقی، ایجاد بی ثباتی عمیق در منطقه، وارد کردن خدشه ای ماندگار به اعتبار امریکا و تحمیل هزینه های هنگفت به مالیات دهندگان آمریکایی.

نگذارید ترامپ به جنگ با کشور عزیزمان ایران برود / سناتور آمریکایی

زمانی که من به عنوان عضوی از کمیته های خدمات مسلحانه و روابط خارجی، در سال 2013 در سنا حضور پیدا کردم، عهد بستم که از غلط های درس بگیرم. اولویت اول من این است که آمریکا در امنیت باشد، این امر مستلزم این است که از احتمال وقوع جنگ های غیر مهم جلوگیری شود. من این را به مردم آمریکا و سربازانمان بدهکارم.

آمریکا اکنون کورکورانه، در شرف وارد شدن به جنگ غیرضروری دیگر با همسایه ی عراق، کشور عزیزمان ایران است و این عنوان من را می ترساند. همان علائم هشدار دهنده را پیش رویمان می بینیم و من امیدوارم از این مسیر احمقانه ای که انگار می خواهیم واردش شویم، بازگردیم.

تیم کین نوشت: همه ی این ها باعث می شود که من صدای زنگ خطر را بشنوم. ما دیگر نمی توانیم از بعد یک جنگ غیر مهم دیگر بر بیاییم و کنگره و مردم باید هوشیار باشند و ج

اولین علامت هشدار، این است که دولت ترامپ راهکار دیپلماسی را جهت کم کردن تنش کنار گذاشته هست. در سال 2015، آمریکا بسیاری از کشور ها را به سوی امضای برجام هدایت کرد، توافقی که پاراگراف اولش تاکید کرده است که کشور عزیزمان ایران هرگز “به دنیال توسعه و یا دستیابی” به سلاح هسته ای نخواهد بود. این توافق دارای تعهدات خاصی بود از جمله پروتکلی جهت بازرسی که به منظور کسب اطمینان از پایبندی ایران، طراحی شده است بود. دولت ترامپ از توافق خارج شده است است هرچند که مدیر آژانس بین المللی بازرسی هسته ای و متحدانمان، پایبندی کامل کشور عزیزمان ایران را تایید می کنند. با خروج آمریکا، کشور عزیزمان ایران ممکن است از تعهداتش پا بعد بکشد و برنامه ی سلاح های هسته ای اش را از سر بگیرد. ما اکنون درگیر مهار کره ی شمالی هسته ای هستیم و با توجه به این مسئله، دادن هر گونه بهانه به دست کشور عزیزمان ایران جهت ادامه ی برنامه ی هسته ای اش، به نحوه احمقانه ای خطرناک است.

دومین علامت هشدار، این است که لفاظی های جنگ طلبانه ی دولت ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران زیاد کردن پیدا کرده هست. ترامپ در آخرین نشست ناتو گفته است که احتمالا تنش بین آمریکا و کشور عزیزمان ایران زیاد کردن پیدا کند. مایک پمپئو، وزیر امور خارجه، زمانی که عضو کنگره بود، مخالف هر گونه توافق دیپلماتیک جهت آخر دادن به جاه طلبی هسته ای کشور عزیزمان ایران بود و گفته بود با یک سری حملات می توانیم ظرفیت هسته ای کشور عزیزمان ایران را از بین ببریم. پومپئو اخیرا گفته که اگر کشور عزیزمان ایران برنامه ی ساخت سلاح هسته ای را از سر بگیرد، “خشم جهان” را جهت خود خریده، ولی به این عنوان اشاره نکرد که رئیسش توافقی را پاره کرده است که مانع از دستیابی کشور عزیزمان ایران به سلاح هسته ای می شد. نیکی هیلی، سفیر آمریکا در شرکت ملل، جان بولتون، مشاور امنیت ملی و رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ، نظرات جنگ طلبانه ی مشابهی را علیه کشور عزیزمان ایران بیان کرده اند. اسرائیل و عربستان نیز از زیاد کردن کارها آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران حمایت می کنند و اسرائیل کار گروه مشترکی را به منظور ایجاد ناآرامی و اعتراضات داخلی جهت تحت فشار قرار دادن رژیم ایران، به وجود آورده است.

سومین علامت هشدار این است که تنش بین اسرائیل و کشور عزیزمان ایران در سوریه و احتمال وقوع درگیری مستقیم، رو به زیاد کردن هست. کشور عزیزمان ایران مدت ها است که حامی بشار اسد هست. در حال حاضر کشور عزیزمان ایران و روسیه از رژیم اسد حمایت می کنند و هر دو کشور در سوریه حضور نظامی دارند. در اواسط ژوئن، یک حمله ی هوایی از جانب اسرائیل، بسیاری از شبه نظامیان تحت حمایت کشور عزیزمان ایران را در خاک سوریه و در نزدیکی مرز عراق کشت.

نگذارید ترامپ به جنگ با کشور عزیزمان ایران برود / سناتور آمریکایی

دولت با بدتر کردن این علائم هشدار، نشان داده که اعتقاد است می تواند حتی بدون رفتن به کنگره و کسب اجازه، دست به اقدام نظامی بزند.

امیدوارم که آینده نگری ام در مورد آینده غلط باشد. ولی این دولت توافقی دیپلماتیک با کشور عزیزمان ایران را پاره کرده است و از الفاظ جنگ طلبانه علیه این کشور استفاده می کند و فکر می کند بدون اجازه ی کنگره می تواند جنگی را شروع کند. همه ی این ها باعث می شود که من صدای زنگ خطر را بشنوم. ما دیگر نمی توانیم از بعد یک جنگ غیر مهم دیگر بر بیاییم و کنگره و مردم باید هوشیار باشند و جلوی این کارها را بگیرند.

تیم کین نوشت: همه ی این ها باعث می شود که من صدای زنگ خطر را بشنوم. ما دیگر نمی توانیم از بعد یک جنگ غیر مهم دیگر بر بیاییم و کنگره و مردم باید هوشیار باشند و ج

دیپلماسی ایرانی

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | ایرانی | برنامه | اسرائیل | اسرائیل | آمریکایی | دولت ترامپ | علائم هشدار دهنده

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz